Natalia de Barbaro

Recenzje

Przeczytaj co piszą o Warsztatach i Webinarach Natalii nasze uczestniczki i słuchaczki.

Opinie

 • Henia Przybylska

  Warsztaty „Własny pokój” to dla mnie niezwykłe doświadczenie. I choć uczestniczyłam w nich ponad 4 miesiące temu, to czuję, że są we mnie nadal żywe, a do tego wciąż transformują. Zainicjowana przez Natalię atmosfera otwartości, szczerości i wzajemnego szacunku sprawiły, że od pierwszych chwil doświadczałam siebie tak autentycznej, jak chyba nigdy dotąd. Bezpieczna przestrzeń pozbawiona oceny i krytyki, jaką wspólnie współtworzyłyśmy z pozostałymi uczestniczkami, zachęcała do odważania się, by podążać głębiej i głębiej. A zawiązany przez nas kobiecy krąg wciąż pozostaje dla mnie źródłem wielkiej mocy. To jak czerpanie z życiodajnej studni historii i doświadczeń, jakie każda z nas wniosła do warsztatowej przestrzeni. W malutkiej sali starego dworku nasze mikroświaty przeplatały się wzajemnie, tworząc przepiękny gobelin o wielu kolorach i strukturach, dając mi coś, czego bardzo potrzebowałam: poczucie wspólnoty. Bo w każdej z przytoczonych przez te cudowne kobiety historii, odnalazłam cząstkę samej siebie. Podczas 3 dni warsztatów miałam wrażenie, jakby świat się zatrzymał (choć wiem, że to ja zatrzymałam się w sobie) co pozwoliło mi zanurzyć się w pełni w każdej nanosekundzie naszej warsztatowej rozkminy.
  Rozkminy niosącej ze sobą niezliczoną liczbę pytań, nowych rozpoznań, poruszeń wzruszeń i ……. tonę łez. Dla mnie łez o niezwykłej mocy oczyszczania…… Łez, za którymi kryło się już dawno wypatrywane przeze mnie ukojenie……
  I wreszcie, od pierwszych chwil warsztaty „Własny pokój” to dla mnie jedna z najważniejszych praktyk przyjmowania…… bo dostawałam, dostawałam i dostawałam, a w głowie wciąż pulsowało pytanie: czy ja mogę tyle wziąć?!!!
  Niezwykła wrażliwość i uważność Natalii na drugiego człowieka sprawiły, że warsztaty nabrały dla mnie szczególnego znaczenia. I choć wiem, jakie to czasem bywa trudne, to chcę odważać się PO PROSTU BYĆ SOBĄ, bo wiem, że tylko to doprowadzi mnie do najważniejszego z poszukiwanych przeze mnie Własnych Pokoi – tego w samym środku mojego serca.

  Czym warsztaty byłyby dla Ciebie droga kobieto? Przekonaj się sama, zachęcam gorąco.

 • Ania Nakonieczna

  Warsztat „Własny pokój’ trudno ująć w słowa, zaszufladkować, opisać. Przypuszczam, że dla każdej z nas to zupełnie odmienne przeżycie, chociaż niewątpliwie punktem wspólnym jest stanie w prawdzie (o ile sobie na to pozwolimy). Praca z Natalią i innymi pięknymi kobietami, z którymi miałam przywilej i szczęście się spotkać w Nieprześni to doświadczenie głębokie i transformujące. Czas się dla mnie zatrzymał na te trzy dni. Codzienność była gdzieś daleko. Byłyśmy tu i teraz. Razem. I to było niesamowicie piękne. I za to dziękuję z serca. Wiem, że teraz czuję mocniej, prawdziwiej, pełniej i, co najważniejsze, umiem to powiedzieć. I tu się zaczyna ta wyczekana i wytęskniona zmiana.

 • Kasia Jabłońska-Kuśmierek

  W warsztatach „Własny pokój” uczestniczyłam ponad rok temu, w kwietniu 2021. Do dzisiaj wibrują we mnie myśli, które tam rozkminiałam z grupą 10 kobiet. Wtedy się jeszcze nie znałyśmy. Wydawało się, że jesteśmy z różnych światów. Może z różnych, ale szybko znalazłyśmy wspólne życiowe przestrzenie. Było dużo łez i dużo śmiechu. Oraz wyznań, które nigdy wcześniej nie zostały wypowiedziane na głos drugiej osobie. Dzisiaj, ponad rok po naszym spotkaniu – trzymamy się nadal razem. Raz w miesiącu zasiadamy w kręgu, aby porozmawiać albo po prostu ze sobą pobyć. A raz na jakiś czas jedziemy gdzieś razem. Jesteśmy dla siebie w ważnych dla nas momentach. Wspieramy się. Słuchamy siebie. Cieszymy się, że się poznałyśmy i zostałyśmy razem na dłużej niż te trzy dni warsztatu. Jestem wdzięczna za „Własny pokój” z Natalią, który w moim życiu wiele rzeczy rozpoczął.

 • Ewa

  Warsztaty Własny pokój są zaproszeniem od samego początku i od razu wiadomo o co chodzi. Każda z nas miała WŁASNY POKÓJ. W tych warsztatach poruszało mnie spotkanie serc i dusz kobiecych. Poruszała mnie bezpośredniość i praca z głębi serca Natalii. I to, że miałam poczucie że wszystkie kobiet podążyły z łatwością za takim prowadzeniem. Polecam kobietom, którym bliskie jest siostrzeństwo albo chcą się w takim zanurzyć.

 • Magda

  Warszataty „Własny pokój” to najlepsze wydarzenie rozwojowe, na jakim kiedykolwiek byłam. Cudowne kobiety i atmosfera otwartości zachęcają do spojrzenia w głąb siebie. W każdej z kobiet odnalazłam kawałek samej siebie, a ponadto znalazłam odpowiedzi na pytania, których przez warsztatami nawet sobie nie zadawałam. Te warsztaty pracują we mnie do dziś. Autoportret, który stworzyłam w ramach warsztatów to mój drogowskaz: przydaje się w momentach kryzysu, a jednocześnie przypomina mi o tym, gdzie jestem i jak daleko zaszłam. To wspaniałe doświadczenia, za które jestem ogromnie wdzięczna <3

 • Kasia Taperek-Grzędzińska

  Warsztat Natalii 'Czułe Struny’ to piękne miejsce do spotkania tych, które czują więcej, mocniej i szybciej, tych które mają trzecie oko w samym środku serca. To czego szczególnie mocno doświadczyłam podczas tego spotkania to wyjątkowa moc i wewnętrzna siła, totalnie obalającą mit o tym, że wysoka wrażliwość to kruchość i słabość.

  Dziękuję Natalia za Twoje skrzydła! Wróciłam inna, w końcu wygodnie rozmoszczona we własnej wrażliwości.
  Polecam 💛

 • Kasia Kubat

  Cieszę się z udziału w „Dzikiej Dziewczynce”, bo pozwolił mi siebie lepiej zrozumieć i zacząć nareszcie podejmować ważne decyzje w zgodzie z sobą. Polecam wszystkim kobietom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

psycholożka, autorka „Czułej Przewodniczki”. Prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet „Własny Pokój”. Pisze felietony dla „Wysokich Obcasów” i „Charakterów”.