Natalia de Barbaro

Recenzje

Przeczytaj co piszą o Warsztatach i Webinarach Natalii nasze uczestniczki i słuchaczki.

Komentarzy

 • Krystyna

  Okazuje się, że Własny pokój oznacza wiele więcej niż możemy sobie wyobrazić – pomieszczenie, przestrzeń, wolność od złych wspomnień, czasami ucieczkę z klatki do miejsca, w którym poczujemy się komfortowo. Warsztaty były niezwykłym doświadczeniem. Jadąc miałam jedynie mgliste wyobrażenie tego, co mnie tam czeka. Pobyt w Nieprześni był moim prezentem na siedemdziesiąte urodziny. Zapytacie czego może oczekiwać i co otrzymać osoba w moim wieku? Tymczasem rzeczywistość przerosła moją wyobraźnię. Urok i atmosfera miejsca, towarzystwo niezwykłych kobiet, sinych, a jednocześnie słabych, wrażliwych i empatycznych, a przede wszystkim obecność Czułej, wspierającej nas przewodniczki, Natalii de Barbaro. To wszystko dodało mi skrzydeł. Serdecznie polecam warsztaty wszystkim kobietom, kobietom w każdym wieku, bo lata nie dzielą, tylko wzbogacają.
  Pozdrawiam wszystkie uczestniczki majowych warsztatów. Krystyna.

 • Basia

  Zastanawiam się jak oddać słowami piękno tego czasu razem. Tyle razy tęskniłam za byciem zobaczoną i przyjętą… w całości… taką jaka jestem. I doświadczyłam tego we Własnym Pokoju. Cudownie było czuć za sobą inne kobiety, ich moc i miłość jednocześnie. Wyjechałam zmieniona. Ukojona. Wzmocniona. Spokojna. I zainspirowana. Dziękuję Natalio, dziękuję Dziewczyny.

 • Buba

  Podczas warsztatów gdzieś pod mostkiem poczułam jak to jest przechodzić w tryb dzikiej dziewczynki i od teraz przywłaszczam sobie jej spontaniczność, radość i lekkość. Olśniło mnie wręcz, że ona zawsze tam była. Na co dzień więcej sie uśmiecham i mam więcej zaufania do siebie. Dziękuję Natalia.

 • Ola

  Warsztat Własny Pokkój to wspaniały prezent urodzinowy ode mnie dla mnie. Jechałam do zimowej Nieprześni z otwartą głową, zupełnie nie wiedząc co mnie czeka, starając się nie budować w sobie oczekiwań, ale po prostu się ciesząc na ten czas. I to czego tam doświadczyłam było niespodziewane i zaskakujące a jednocześnie doskonale trafiające w to czego potrzebowałam. Nie boję się powiedzieć że pomiędzy nami, dziewczynami, kobietami, działa się magia! I wiem, że każda z nas brała z kręgu to czego potrzebowała. Dla mnie to była odwaga do tego by odetchnąć pełną piersią, czuć radość i cieszyć się swoim szczęściem.

 • Magdalena Rzepecka

  Chciałabym obdarować najważniejsze dla mnie kobiety tym warsztatem. Podróżą do siebie, poczuciem wspólnoty, jasnością, prawdą, akceptacją i przeżyciem płynącym z głębokości. Zarezerwujcie koniecznie kolejny dzień na oglądnie w sobie tego co się wydarzyło. Natalia DZIĘKUJĘ.

 • Karola

  Nie bardzo umiem ubrać w słowa czym był dla mnie warsztat z Natalią. Z jednej strony magią, ogromem uczuć, emocji, bliskości, czułości do siebie i do innych. Z drugiej strony czymś co namacalnie wpłynęło na moje życie, kierunek w którym chcę iść. Te trzy dni to nie są tylko trzy dni, to aż trzy dni, które potem jeszcze żyją i żyją i robią dalsze cuda… chociaż te trzy dni bywają trudne emocjonalnie są absolutnie przepiękne.

 • Pam

  „Własny Pokój” to czysta magia. Tego nie da się opisać słowami… Dla mnie już nic nie będzie takie samo. Dostałam od Natalii i innych Kobiet ogrom MOCY – a właściwie ich towarzystwo pozwoliło mi ją od nowa odnaleźć i rozniecić w sobie. Wracam za rok <3

 • Aurelia Koksztys-Łuć

  WŁASNY POKÓJ z Natalią jest tym, co przeżyć powinien każdy, kto poszukuje prawdy o sobie, kto sięga głębiej, kto chciałby żyć sercem i rozumem, z empatią i miłością do siebie, do innych i do świata. To był niezwykły czas, który pracował we mnie jeszcze długo po zakończeniu warsztatów. Jadąc na WŁASNY POKÓJ nie miałam oczekiwań i nie wiedziałam czego się spodziewać. Wydawało mi się, że tyle już wiem o sobie, o tym co przeżyłam i co mnie w życiu spotkało, o źródłach i przyczynach, o tym dlaczego i po co i o otaczającym mnie świecie. A tu zaskoczenie! Pootwierały się zupełnie nowe drzwi, przyszły zupełnie nowe przemyślenia i wglądy. Jakież to było porządkujące, oczyszczające, pełne zrozumienia, akceptacji, ciepła i życzliwości, przeżycie. Trudno to nawet opisać, to trzeba przeżyć! Natalia, jesteś absolutnie wyjątkowa! Każda z Was Dziewczyny, obecne na WŁASNYM POKOJU, dałyście mi tyle z siebie i o sobie. I o mnie. Wróciłam inna, z nowymi przemyśleniami i refleksjami, z akceptacją i docenieniem tego, co mnie w życiu spotkało, jak sobie z tym poradziłam i jak wiele zrobiłam w życiu dobrego. I niosę to teraz w świat, dzielę się z innymi. I każdemu, całym sercem polecam spotkanie z Natalią i ze sobą we WŁASNYM POKOJU.
  Wdzięczna.
  Aurelia Koksztys-Łuć

 • Małgosia

  Warsztat „własny pokój” był najpiękniejszym prezentem, jaki sobie podarowałam i najlepszym czasem przed świętami. Bardzo bezpieczne, czułe i przyjazne spotkanie z pięknymi kobietami. Być tak bardzo wysłuchaną, zauważoną i wygadaną jednocześnie to wielka radość! Polecam kobietom ciekawym siebie.

 • Ala

  Warsztaty z Natalią to wyjątkowy czas. Pozwalający spojrzeć w głąb siebie, zobaczyć perspektywę, zależność naszego ” dziś”, od naszego ” wczoraj”. I ” przedwczoraj” naszych mam, różnych doświadczeń. Wszystko to nie tylko w przepięknym miejscu, z przepyszną i zdrową kuchnią ale przede wszystkim w bezpiecznej i pełnej zrozumienia atmosferze. Kobiety maja piękne dusze. Często zaniedbane, zakurzone, wychłodzone. I nagle człowiek dowiaduje się, że tą dusze można ogrzać i pozwolić jej złapać oddech. Wręcz oddech pełną piersią. Z warsztatów wyjeżdża się ze zmianą- większą lub mniejszą ale zmianą. I przekonaniem, że za rogiem jest jaśniej. Natalia tworząc te warsztaty dała narzędzie do tego, aby znaleźć odwagę, by za ten róg zerknąć. Szczerze polecam!

 • Anna Stefaniak

  Od warsztatu ,,Własny pokój” minęło kilka miesięcy, a ja nadal nie wiem jak ubrać, swoje doświadczenie w słowa. Była to piękna podróż, do wnętrza siebie, do własnych zakamarków, w których upchałam, zamknęłam, dawno niewidziane i niespotykane własne części. W atmosferze, czułości, akceptacji i troski Natalii, uczestniczek warsztatu oraz własnej, mogłam tam zajrzeć, z lękiem ale i ekscytacją. Przywitać się ze sobą, przytulić i powiedzieć ,,Jesteś, jak dobrze Ciebie widzieć, jak dobrze że Ciebie mam”. Polecam ten warsztat wszystkim kobietom, to nie magia, to rzeczywistość. Natalio bardzo Ci dziękuje za ten piękny DAR, za czas ze Sobą. Dziękuję 🙂

 • MonŚwi

  Jeśli warsztaty Natalii Cię „wzywają”, a wciąż się wahasz, powiem krótko – zaufaj i przyjedź. Jako uczestniczka warsztatów „Własny pokój”, mogę je szczerze polecić. Energia płynąca od Natalii i z grupy jest wyjątkowa. Dla mnie warsztaty były inwestycją w lepsze samopoznanie i akceptację własnej drogi. Było warto!

 • Edyta

  Warsztaty Dzikie Dziewczynki byly dla mnie okazja do spotkania sie z soba sama i innymi Kobietami. Daly mi mozliwosc zrobienia czegos tylko dla siebie,. Po raz pierwszy mialam mozliwosc byc w kregu kobiet i dalo mi to wiele pozytywnej energii.
  Warsztaty sa bardzo kreatywne, a Natalia wspaniala przewodniczka w drodze do odkrywania swojej wewnetrznej dziewczynki
  Piekne miejsce – Nieprzesnia
  Bardzo polecam
  Wybieram sie na Wlasny pokoj

 • Kasia Dardzińska

  „Własny pokój”
  Od warsztatu minęły dwa miesiące, a ja nadal czuję ogromną moc płynącą z tego spotkania.
  Da mnie było o odsłanianiu miękkiego brzuszka i poczuciu głębokiego bezpieczeństwa, zrozumienia, siły płynącej z odmiennych historii o wspólnym trzonie i powrocie do Siebie, o mocy siostrzeństwa, zaufaniu do nieznajomych Kobiet i poczuciu, że Natalia jest jedną z nas, w tej samej wspólnej podróży.
  Dostałam to na co byłam gotowa, dostałam to czego potrzebowałam.
  Dałam Sobie mnóstwo czułości, bo to była tak pięknie utkana przestrzeń.
  Mój kolaż czeka na specjalną ramę w kolorze butelkowym
  🙂

 • Monika

  Warsztaty Natalii miały dla mnie moc transformującą, zabrały w podróż w najgłębsze zakamarki Umysłu, Duszy, Wewnętrznej Istoty czy jak to kto nazywa. Było bardzo wzruszająco, było radośnie, było bardzo ciężko, było i lekko. Dla mnie było to niezwykłe doświadczenie, które wspomogło proces terapeutyczny oraz pomogło przebudzić się z głębokiego letargu. Po warsztacie „Czułe Struny dotarłam do miejsca, które dotąd było niedostępne, głęboko ukryte i zaryglowane. Tama puściła i łzy płynęły przez dwa dni. Uwolniły się emocje uwięzione w najgłębszym zakamarku Duszy, do których nie mogłam wcześniej dotrzeć. Warsztat pomógł mi lepiej zrozumieć siebie, swoją wysoką wrażliwość oraz jak o siebie zadbać, żeby się lepiej regenerować i bardziej dbać o zachowanie zdrowych granic we wszelakich aspektach.
  Warsztat „Własny Pokój” był dla mnie niezwykłym spotkaniem z kobiecością i kobiecą energią. Odważyłam się na totalną szczerość, przywołałam trudne doświadczenia, spotkałam siebie. A to wszystko w niezwykle wspierającym kręgu cudownych Kobiet i Natalii. Zachowałam moją „mapę” i co jakiś czas do niej wracam.
  Uczestniczyłam również w warsztacie „Dzikie Dziewczynki” i polecam kobietom, które chciałyby poczuć, od nowa odnaleźć, powrócić do swojej pierwotnej energii zabawy i beztroski. Jest to doświadczenie z jednej strony bardzo energetyzujące a z drugiej wzruszające i głębokie spotkanie z Wewnętrznym Dzieckiem, które często porzucamy, a które wie jak się życiem bawić i jak o siebie dbać zachowując wrodzoną intuicję i czystą radość z istnienia.
  Nad tym wszystkim z ogromnym zaangażowaniem czuwa Natalia. Nie tylko czuwa, ale też uczestniczy, co jest bardzo ujmujące. Byłam niezmiennie pod ogromnym wrażeniem na wszystkich tych warsztatach jak głęboką pracę wykonuje Natalia a uczestniczki za tym podążają. Z całego serca polecam wszystkie trzy warsztaty, w zależności czego potrzebujesz.

 • Nasiek Iga

  Warsztaty „Własny pokój”, które prowadzi Natalia to wyjatkowe spotkanie z samą sobą i z innymi kobietami. To przygoda, podczas której nie tylko można zajrzeć w głąb siebie, ale też wyjrzeć poza ramy swojego wszechświata. To 3 dni spędzone w kręgu osób ciekawych siebie i innych, w pięknym miejscu, okraszone pysznym jedzeniem. Polecam każdej, która ma w sobie pragnienie znalezienia tego miejsca w sobie, w którym mieszka intuicja, odwaga, bezwstydność, Ty sama lub cokolwiek innego czego szukasz. Jest duża szansa, że podczas tego wyjazdu to znajdziesz.

 • Ola

  Czuję ogromną wdzięczność za udział w warsztatach Własny pokój. Często brałam udział w grupach rozwojowych, terapeutycznych natomiast praca z Natalia jest dla mnie bezkonkurencyjna. Głęboka, poruszająca, otwierająca i wspierająca.Natalia każdej z uczestniczek daje od siebie 100 procent uwagi. Ciężko w ogóle opisać słowami co się dzieje w trakcie, ale tez myśle sobie, ze nie warto zdradzać to trzeba przeżyć:) do udziału w warsztatach zachęciła mnie „Czuła przewodniczka” czułam tę książkę swoimi trzewiami. Spotkanie z Natalia na żywo jest wg mnie jeszcze mocniejszym przeżyciem. Jest taka jak w swoich książkach! Bez grama ściemy. Poza tym utrzymujemy kontakt z dziewczynami z kręgu. Te 3 dni sprawiły, że z obcych sobie kobiet stałyśmy się sobie na zawsze bliskie. Nasze historie połączyły nas na całe życie. Jak mam gorszy moment, zamykam oczy i myśle że nie jestem sama, czuje ze mam swoje siostry we wszechświecie… nie sądziłam ze tak liczne grono nas jest. Zachęcam, aby dać się ponieść energii wspólnoty! Na pewno wybiorę się jeszcze na niejedno spotkanie z Natalia. Wróciłam odmieniona

  • Marta

   Warsztaty „Własny Pokój” są niezwykłe i niepodobne do żadnego innego doświadczenia. Zaangażowanie, uwaga, życzliwość i poczucie wspólnoty, które tam panują, są wyjątkowe – wszystko to za sprawą Natalii. Niektórych darów nie da się nauczyć – trzeba je mieć we własnym wnętrzu, a Natalia posiada je w obfitości. Gorąco zachęcam Was do podjęcia tej podróży dla siebie. Dzięki warsztatom otrzymałam wiele odpowiedzi na długo oczekiwane pytania i opuściłam je wzmocniona. Dziękuję za ten czas 🩷

 • Kasia z Piernikowa

  Poszukiwanie prawdy o sobie to długa ale ciekawa droga. Czasami wyboista, czasami ciernista a czasami mięciutka i kojąca.
  Moja droga trwa, jest w niej miejsce na książki, terapię, rozmowy i przyszedł czas na warsztaty.
  Nie miałam wątpliwości, że ulgi dla siebie poszukam wraz z Natalią De Barbaro i „Własnym Pokojem”.
  Magią jest energia jaką Natalia jest w stanie wyzwolić w grupie dotąd obcych sobie kobiet.
  Spędziłyśmy ze sobą kilka dni w atmosferze intymności, poszanowania i wzruszenia.
  Zaryzykuję, że wyjechałyśmy inne – bliższe sobie, z zgodą na czucie, nawet to najtrudniejsze.
  Minęły lata a nasza grupa ma ze sobą kontakt, rozmawiamy, dzielimy się wydarzeniami z życia, wspieramy a nawet spotykamy.
  Dla mnie to jedna z najlepszych inwestycji w siebie i pewność, że decyzja o udziale w warsztatach to drabina przystawiona do właściwej ściany.

 • Henia Przybylska

  Warsztaty „Własny pokój” to dla mnie niezwykłe doświadczenie. I choć uczestniczyłam w nich ponad 4 miesiące temu, to czuję, że są we mnie nadal żywe, a do tego wciąż transformują. Zainicjowana przez Natalię atmosfera otwartości, szczerości i wzajemnego szacunku sprawiły, że od pierwszych chwil doświadczałam siebie tak autentycznej, jak chyba nigdy dotąd. Bezpieczna przestrzeń pozbawiona oceny i krytyki, jaką wspólnie współtworzyłyśmy z pozostałymi uczestniczkami, zachęcała do odważania się, by podążać głębiej i głębiej. A zawiązany przez nas kobiecy krąg wciąż pozostaje dla mnie źródłem wielkiej mocy. To jak czerpanie z życiodajnej studni historii i doświadczeń, jakie każda z nas wniosła do warsztatowej przestrzeni. W malutkiej sali starego dworku nasze mikroświaty przeplatały się wzajemnie, tworząc przepiękny gobelin o wielu kolorach i strukturach, dając mi coś, czego bardzo potrzebowałam: poczucie wspólnoty. Bo w każdej z przytoczonych przez te cudowne kobiety historii, odnalazłam cząstkę samej siebie. Podczas 3 dni warsztatów miałam wrażenie, jakby świat się zatrzymał (choć wiem, że to ja zatrzymałam się w sobie) co pozwoliło mi zanurzyć się w pełni w każdej nanosekundzie naszej warsztatowej rozkminy.
  Rozkminy niosącej ze sobą niezliczoną liczbę pytań, nowych rozpoznań, poruszeń wzruszeń i ……. tonę łez. Dla mnie łez o niezwykłej mocy oczyszczania…… Łez, za którymi kryło się już dawno wypatrywane przeze mnie ukojenie……
  I wreszcie, od pierwszych chwil warsztaty „Własny pokój” to dla mnie jedna z najważniejszych praktyk przyjmowania…… bo dostawałam, dostawałam i dostawałam, a w głowie wciąż pulsowało pytanie: czy ja mogę tyle wziąć?!!!
  Niezwykła wrażliwość i uważność Natalii na drugiego człowieka sprawiły, że warsztaty nabrały dla mnie szczególnego znaczenia. I choć wiem, jakie to czasem bywa trudne, to chcę odważać się PO PROSTU BYĆ SOBĄ, bo wiem, że tylko to doprowadzi mnie do najważniejszego z poszukiwanych przeze mnie Własnych Pokoi – tego w samym środku mojego serca.

  Czym warsztaty byłyby dla Ciebie droga kobieto? Przekonaj się sama, zachęcam gorąco.

 • Ania Nakonieczna

  Warsztat „Własny pokój’ trudno ująć w słowa, zaszufladkować, opisać. Przypuszczam, że dla każdej z nas to zupełnie odmienne przeżycie, chociaż niewątpliwie punktem wspólnym jest stanie w prawdzie (o ile sobie na to pozwolimy). Praca z Natalią i innymi pięknymi kobietami, z którymi miałam przywilej i szczęście się spotkać w Nieprześni to doświadczenie głębokie i transformujące. Czas się dla mnie zatrzymał na te trzy dni. Codzienność była gdzieś daleko. Byłyśmy tu i teraz. Razem. I to było niesamowicie piękne. I za to dziękuję z serca. Wiem, że teraz czuję mocniej, prawdziwiej, pełniej i, co najważniejsze, umiem to powiedzieć. I tu się zaczyna ta wyczekana i wytęskniona zmiana.

 • Kasia Jabłońska-Kuśmierek

  W warsztatach „Własny pokój” uczestniczyłam ponad rok temu, w kwietniu 2021. Do dzisiaj wibrują we mnie myśli, które tam rozkminiałam z grupą 10 kobiet. Wtedy się jeszcze nie znałyśmy. Wydawało się, że jesteśmy z różnych światów. Może z różnych, ale szybko znalazłyśmy wspólne życiowe przestrzenie. Było dużo łez i dużo śmiechu. Oraz wyznań, które nigdy wcześniej nie zostały wypowiedziane na głos drugiej osobie. Dzisiaj, ponad rok po naszym spotkaniu – trzymamy się nadal razem. Raz w miesiącu zasiadamy w kręgu, aby porozmawiać albo po prostu ze sobą pobyć. A raz na jakiś czas jedziemy gdzieś razem. Jesteśmy dla siebie w ważnych dla nas momentach. Wspieramy się. Słuchamy siebie. Cieszymy się, że się poznałyśmy i zostałyśmy razem na dłużej niż te trzy dni warsztatu. Jestem wdzięczna za „Własny pokój” z Natalią, który w moim życiu wiele rzeczy rozpoczął.

 • Ewa

  Warsztaty Własny pokój są zaproszeniem od samego początku i od razu wiadomo o co chodzi. Każda z nas miała WŁASNY POKÓJ. W tych warsztatach poruszało mnie spotkanie serc i dusz kobiecych. Poruszała mnie bezpośredniość i praca z głębi serca Natalii. I to, że miałam poczucie że wszystkie kobiet podążyły z łatwością za takim prowadzeniem. Polecam kobietom, którym bliskie jest siostrzeństwo albo chcą się w takim zanurzyć.

 • Magda

  Warszataty „Własny pokój” to najlepsze wydarzenie rozwojowe, na jakim kiedykolwiek byłam. Cudowne kobiety i atmosfera otwartości zachęcają do spojrzenia w głąb siebie. W każdej z kobiet odnalazłam kawałek samej siebie, a ponadto znalazłam odpowiedzi na pytania, których przez warsztatami nawet sobie nie zadawałam. Te warsztaty pracują we mnie do dziś. Autoportret, który stworzyłam w ramach warsztatów to mój drogowskaz: przydaje się w momentach kryzysu, a jednocześnie przypomina mi o tym, gdzie jestem i jak daleko zaszłam. To wspaniałe doświadczenia, za które jestem ogromnie wdzięczna <3

 • Kasia Taperek-Grzędzińska

  Warsztat Natalii 'Czułe Struny’ to piękne miejsce do spotkania tych, które czują więcej, mocniej i szybciej, tych które mają trzecie oko w samym środku serca. To czego szczególnie mocno doświadczyłam podczas tego spotkania to wyjątkowa moc i wewnętrzna siła, totalnie obalającą mit o tym, że wysoka wrażliwość to kruchość i słabość.

  Dziękuję Natalia za Twoje skrzydła! Wróciłam inna, w końcu wygodnie rozmoszczona we własnej wrażliwości.
  Polecam 💛

 • Kasia Kubat

  Cieszę się z udziału w „Dzikiej Dziewczynce”, bo pozwolił mi siebie lepiej zrozumieć i zacząć nareszcie podejmować ważne decyzje w zgodzie z sobą. Polecam wszystkim kobietom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

psycholożka, autorka „Czułej Przewodniczki”. Prowadzi autorskie warsztaty dla kobiet „Własny Pokój”. Pisze felietony dla „Wysokich Obcasów” i „Charakterów”.